Dawstwo Komórek Jajowych
jest Darem Nowego Życia

Oddawanie komórek jajowych to pomoc dla kobiet pragnących mieć dzieci a także wspomaganie badań biometrycznych.
Złóż Wniosek

Pełna rekompensata zgodnie z wytycznymi UE

Pomóż bezdzietnym parom i kobietom w dojrzałym wieku

Bezpłatne Badania Lekarskie – Poznaj Swoje Ciało

Często Zadawane Pytania

kto może zostać dawczynią komórek jajowych?

  • Zgodnie z prawem, kobety w wieku od 18 do 33 lat.
  • Zdrowe kobiety bez historii chorób dziedzicznych.
  • Kobiety bez cech talasemii.

Jakie są korzyści z bycia dawczynią komórek jajowych?

Dzięki procesowi darowizny otrzymujesz hojny pakiet rekompensaty za swój wysiłek i czas poświęcony naszej klinice, a także za utracone dochody, które byś w tym czasie pozyskała. Przerwa w pracy lub studiach może być problematyczna, dlatego zgodnie z Prawem Unii Europejskiej oferujemy pełną rekompensatę.

Oprócz pakietu rekompensaty możesz również skorzystać z wielu badań medycznych, które często są bardzo kosztowne, jeśli musisz wykonać je samodzielnie. Testy te mogą pomóc Ci zrozumieć wiele na temat Twojego zdrowia.

Czy jest to bezpieczne?

Proces jest całkowicie bezpieczny i nie ma wpływu na Twoją płodność w przyszłości. Uważnie monitorujemy Cię przez cały proces, aby upewnić się, że wszystko funkcjonuje prawidłowo. Ponieważ lek jest przyjmowany tylko przez kilka dni, nie ma zakłóceń w cyklach menstruacyjnych po pobraniu komórek jajowych.

Czy po całym procesie pozostanie Ci wystarczająco dużo komórek jajowych?

Kobiety rodzą się z milionami jajeczek, co znacznie przekracza to, czego będą potrzebować w ciągu życia. Niektóre kobiety mają mniejszą liczbę komórek jajowych, dlatego przeprowadzamy test płodności zwany testem AMH ( hormon anty-Mullerowski ), aby upewnić się, że jesteś w stanie zostać dawczynią. Jeśli Twoja płodność jest niska, nie zostaniesz zakwalifikowana. Jednak otrzymasz częściową rekompensatę za poświęcony czas.

Kto potrzebuje Twoich komórek jajowych?

Wiele kobiet jest teraz gotowych na urodzenie dzieci w znacznie późniejszym wieku ze względu np. na karierę zawodową. Kobiety w starszym wieku mają więcej problemów z płodnością i jajnikami.

Czy proces jest anonimowy?

Proces na Cyprze jest prawnie w pełni anonimowy, dlatego Twoja tożsamość jest zawsze utrzymywana w tajemnicy. Jednocześnie dawcy nigdy nie podaje się danych identyfikujących biorców.

Masz jednak możliwość zostania nieanonimowym dawcą, jeśli zdecydujesz się przekazać darowiznę do innych krajów, w których jest to dozwolone.

Proces

Jeśli nie mieszkasz na Cyprze, 95% opisanego poniżej procesu zostanie wykonane w Twoim kraju. Będziesz musiała udać się na Cypr tylko na ostatni etap „Pobrania komórek jajowych”, który zajmuje tylko kilka godzin. Możesz wrócić do domu już następnego dnia, zostać na noc lub jeśli chcesz zostać na dłużej i cieszyć się czasem na Cyprze, to zależy wyłącznie od Ciebie.

Pierwsza Konsultacja

Proces rozpoczyna się od krótkiej rozmowy telefonicznej z jednym z naszych dedykowanych koordynatorów, aby przeprowadzić Cię przez cały program, odpowiedzieć na wszelkie pytania i zebrać Twoją historię medyczną.

Egg Donation - examination and bloodwork check

Badanie i kontrola krwi

Następnie udasz się do jednego z naszych lekarzy w okolicy, w której mieszkasz, na badanie kontrolne i badanie krwi, aby sprawdzić, czy jesteś dobrą kandydatką do pobrania komórek jajowych.

Egg donation Preparation

Przygotowanie

Jeśli wszystkie testy wyjdą pozytywnie, lekarz wyda instrukcje przygotowania do zabiegu. Twoje leczenie będzie obejmować głównie przyjmowanie tabletek hormonalnych oraz bardzo małe i bezbolesne zastrzyki, które wykonasz sama raz dziennie przez 9-10 dni. Zastrzyki te są bardzo podobne do zastrzyków insuliny, które diabetycy przyjmują codziennie. Przeprowadzimy Cię przez cały proces, więc nie musisz się o nic martwić.

Wizyta Kontrolna

W miarę zbliżania się do daty pobrania komórek udasz się do lekarza na ostateczną kontrolę, aby upewnić się, że wszystko idzie dobrze i że jesteś przygotowana do zabiegu.

Pobranie komórek jajowych

Gdy będziesz gotowa na zabieg, odwiedzisz klinikę po raz ostatni, aby odbyć transfer. Po zabiegu należy odpoczywać przez 2-3 godziny, po czym można wrócić do normalnego harmonogramu dnia.

Zostań Dawczynią
Komórek Jajowych

Złóż Wniosek